Informace o dropshippingu

Dropshipping

Jedná se o poměrně snadný a zcela levný druh podnikání, který od obchodníka vyžaduje pouze jednu vlastnost – zodpovědnost a jediný nástroj – počítač s přístupem k síti. Dropshipping lze provádět souběžně s hlavní prací.

Jaké jsou výhody přímých dodávek pro zprostředkovatele – dropshippera?

1. K zahájení podnikání nepotřebuje počáteční kapitál. Není potřeba nakupovat zboží, jako v případě síťového marketingu, ani skladové prostory jako v případě klasického maloobchodu. Dropshipping tedy nenese žádná finanční rizika.

2. Zisk zprostředkovatele se skládá z rozdílu mezi cenou zboží u výrobce a jím stanovenou hodnotou, tedy rozdílem mezi velkoobchodními a maloobchodními cenami. Dropshippingové společnosti nabízejí produkty zprostředkovatelům za cenu, která je nižší než maloobchodní cena stejného výrobce na jejich webových stránkách.

3. Zprostředkovatel je zbaven starostí s odesláním zboží – toto provádí dodavatel. Produkt může být doručen do celého světa. To je zvláště důležitá výhoda z hlediska poštovného.

4. Dropshipper může spolupracovat s několika společnostmi současně a zapojit se do prodeje libovolného počtu názvů produktů.

5. Ve schématu dropshipping dodavatel nejčastěji nabízí službu skrytí informací o zdrojích dodávek nebo i službu zaslání zboží jménem zprostředkovatele. Dropshipper si tak může vytvořit vlastní značku a propagovat ji – a také ho to nic nestojí.

Jak vydělat peníze na dropshippingu?

Dropshippeři zpravidla prodávají zboží na internetových aukcích nebo na elektronických nástěnkách. Tato metoda nevyžaduje vlastní webovou stránku obchodu. Pokud však má dropshipper webové zdroje, na kterých může nabízet produkty, pak je to dobrý doplňkový nástroj pro podnikání. Dropshipping získal největší oblibu s příchodem aukce na eBay. Dropshipper se zaregistruje na aukci, vytvoří losy s popisem zboží (počet těchto losů u takových obchodníků dosahuje několika tisíc!) a přijímá platbu za zboží. Poté přejde na svůj účet na stránkách výrobce nebo obchodu, zaplatí nákup tohoto produktu a sdělí dodací adresu. Jeho mise je prakticky dokončena.

Кошик